Radošovskí futbalisti, zn.: slobodní a bez záväzkov

RADOŠOVCE – Druhý celok III. triedy A je pravdepodobne takým malým svetovým unikátom. Súčasný káder tvorí 19 hráčov a ani jeden ešte nie je ženatý.

Radošovskí futbalisti, zn.: slobodní a bez záväzkov

Vekový priemer je pritom 24 rokov. Z rodnej obce hrajú v Družstevníku štyria hráči, ďalší traja pochádzajú z neďalekých Paderoviec a jeden z Trnavy. Najviac, až jedenásť, ich dochádza z Jaslovských Bohuníc. Najmladším hráčom je 19-ročný Peter Ondruška a najstarším 31-ročný Peter Gajarský. Oficiálne zadaní sú zatiaľ len siedmi hráči, takže zvyšných dvanásť môže spokojne pokukovať po sympatických fanúšičkách. „Pokiaľ viem, tak sa ani nikto nechystá ženiť. Jedine, ak by sa stala nejaká nečakaná príhoda,“ zasmial sa vedúci mužstva Marek Kobetič, ktorý tento štvrtok oslávil 30. narodeniny. Mimochodom, takisto je slobodný a nezadaný. Najstarším starým mládencom v klube je tajomník Celestín Gajarský. „A ešte jedna zaujímavosť. Až osem členov tímu má, alebo čoskoro dosiahne vysokoškolské vzdelanie,“ dodal Kobetič.
Na trávniku sa Radošovciam darí. Po zverejnení týchto informácií sa hráčom možno začne dariť aj v oblasti lásky a do jarnej časti túto klubovú štatistiku upravia.

Tréner Martin Gajarský. Foto: Marek Kobetič

Kapitán Vladimír Pekár. Foto: Marek Kobetič

Futbal, III.A: Favoriti sa rozbehli až po polčase

Vydané 15.10.2011 o 18.45, autor Tatiana Čuperková

Pavlice aj Radošovce zabojovali o tri body až v druhom dejstve a v takmer identických minútach. Pavlice sa z gólov tešili v 67. a 77. minúte, Radošovce v 67. a 70.

Radošovce (v bielo-modrom) sa doma s D. Lovčicami potrápili. Foto: Tatiana Čuperková

Radošovce - D. Lovčice 2:0 (0:0), Roman Hrčka 2

Po bezgólovom prvom polčase sadla na kopačky domácich nervozita. Tú odstránil až dvojgólový strelec R. Hrčka.

Futbal, III. trieda A: Slávia vyhrala v Hornom Dubovom

Vydané 25.9.2011 o 19.57

Druhý hetrik v sezóne dosiahol Patrik Hutár a jeho Pavlice sa rehabilitovali za predošlú domácu stratu a opäť splnili päťgólovú normu, porazili Vlčkovce 5:1. Radošovce zvládli úlohu favorita a v Dolnom Dubovom zvíťazili gólmi Romana Hrčku 2:0.

Futbal, III. trieda A: Slávia vyhrala v Hornom Dubovom

Dušan Chudý zo Slávie sa tešil z výhry v Hornom Dubovom. Foto: Štefan Horváth

Trnavská Slávia v polčase viedla, v druhom domáci skóre otočili, no záver Horné Dubové nezvládlo, Štefan Lipták tak zažil víťaznú trénerskú premiéru. Buková doma nezaváhala, po vyrovnaní na 1:1 prepla na vyššie obrátky a Dolným Orešanom nedala šancu na úspech. V susedskom derby ťahala za kratší koniec Borová, podľahla Dlhej o gól. Účasť na svadbe brankára pomohla hráčom Bíňoviec, aj po pretancovanej noci vyhrali v Dolných Lovčiciach.

Futbal, III. trieda A: Brankár Slávie skóroval

Vydané 18.9.2011 o 18.48

Radošovce otočili nepriaznivé skóre a napokon Bukovú zdolali. V Pavliciach sa zrodila bezgólová remíza i vďaka výbornému výkonu gólmana šúrovského béčka. Bíňovce rozhodli o triumfe v prvej polhodine. Slávia angažovala na post brankára Pastuchu z Boleráza a ten sa hneď uviedol aj gólom do siete súpera.

Radošovce bodovali naplno a patrí im prvé miesto tabuľky. Foto: Marek Kobetič

Futbal, III.A: Slávia kúzla zbavená, a to strelila 5 gólov

Vydané 10.9.2011 o 19.17

(Radošovce pri rohu. foto: Kontína)

Na čele súťaže zostávajú Radošovce, ktoré zvíťazili aj v Naháči. V súťaži padli aj dva hetriky - strelili ich Mário Horváth z D. Dubového a Patrik Hutár z Pavlíc.

6.kolo
Naháč - Radošovce 1:3 (1:1)

Domáci využili jednu šancu v prvom polčase, v druhom už ani jednu, hostia všetky tri.

Futbal, III.A: Slávia valcuje súperov. Pavličan Dubovský dal štyri góly

Vydané 4.9.2011 o 19.25

Slávia po prehratom prvom polčase zapla naplno a zdolala Bukovú rozdielom triedy, hetrikom sa zaskvel Matej Lukačovič a jeho tím je jediný bez prehry.

D. Orešany (v modrom) nestrelili Radošovciam ani gól. Foto: Marek Kobetič

Radošovce sú na čele tabuľky aj vďaka predohranému 9. kolu, v aktuálnom zdolali Dolné Orešany 3:0.
Bíňovce zaknihovali v domácom súboji s Dolným Dubovým prvú výhru sezóny a odlepili sa od dna, kam sa dostala Borová po prehre v lepšiacich sa Vlčkovciach. Hody (aj strelecké ) mali v Pavliciach. Martin Dubovský dal ďalšie štyri banány, teraz do bránky Horného Dubového. Šúrovskému béčku neuznal rozhodca gól, nastrelili žrď, a aj preto odišli z Dolných Lovčíc s prehrou. Dlhá doma podľahla Naháču, raz nastrelila konštrukciu, inak málo pálila na súperovu bránku, hostia vyučovali z efektivity.

III.A: V predohrávke Radošovce nepremenili penaltu

Vydané 1.9.2011 o 19.49, autor Tatiana Čuperková (Trnavský Hlas)

Za stavu 1:0 si loptu na biely bod postavil hrajúci tréner Martin Gajarský, sieť však nerozvlnil. Napriek tomu jeho tím zdolal Borovú rozdielom triedy 5:3

Predohrávka 9. kola:

Radošovce - Borová 5:3 (3:0)

Roman Hrčka 2, Peter Gajarský, Milan Hrčka, Štibraný - Ivanovič 2, Krchnák

Futbal, III.A: Radošovce aj s desiatimi na čele tabuľky

Vydané 21.8.2011 o 20.53

Radošovce napriek tomu, že dohrávali len s desiatimi hráčmi dokázali rozdielom triedy vyhrať nad Dlhou a dostať sa na čelo tabuľky. Z trávnika sa po druhej žltej musel porúčať Kontina. Vysoké víťazstvo Pavlíc nad D. Dubovým sa dvoma gólmi pričinil aj Dubovský, ktorý sa zároveň stal najlepším strelcom súťaže. Vlčkovce ukradli prvé body Bukovej.

Trnavský Hlas

Mladý, ale húževnatý tréner Radošoviec  (17.7.2011)

RADOŠOVCE - Účastník III. triedy A Radošovce majú za sebou prvú vážnu previerku pred začiatkom nového ročníka. Na domácom turnaji, ktorý sa hral na dvakrát 30 minút, triumfovali. Vo finále si pritom poradili s nováčikom III. triedy B Pečeňadmi.

Domáci celok prišli podporiť desiatky ľudí. Na štadióne sa všetci mohli do sýtosti najesť, zatancovať si pri hudbe aj získať cenu v tombole. Poslední vytrvalci odchádzali domov až okolo polnoci. Víťazstvo Radošoviec sa zrodilo už pod taktovkou nového trénera Martina Gajarského. „Prijal som túto ponuku najmä kvôli strýkovi Celovi, ktorý pri klube pôsobí ako tajomník už dlhé roky,“ vyjadril sa na adresu Celestína Gajarského. Kormidelník Radošoviec pôsobil v minulosti ako stopér v Jaslovských Bohuniciach, zdravotné problémy ešte len 28-ročného futbalistu vyradili z aktívnej kariéry. „S chlapcami si zvyknem zatrénovať, túto súťaž by som kondične zvládol, ale či to je na trvalý návrat na trávniky, to si netrúfam povedať.“

Achillovou pätou Radošoviec bývala v minulosti nízka účasť na tréningoch. Z toho potom vyplývali aj následné kondičné nedostatky priamo v hre. „Z účasti na tréningoch, ktoré sme dosiaľ absolvovali, som prekvapený. Na tom poslednom bolo dokonca šestnásť hráčov, čo tu údajne už dlho nevideli,“ zasmial sa mladý kouč. O ambíciách sa pred začiatkom súťaže nehovorí. Radošovce sú si vedomé, že hrajú najnižšiu súťaž a ich úspech v sezóne bude závisieť aj od aktívnej účasti na tréningoch. „Chlapci si na nich zvykli zahrať len futbal, postavili si brány a iba kopali do lopty. Ja som bol zvyknutý makať trochu inak a tréningy som postavil aj na zdokonaľovaní techniky,“ uviedol Gajarský.